Tinkamas laikinos tatuiruotės priklijavimas lemia jos išvaizdą bei išbuvimo ant odos laiką, tad laikykitės klijavimo instrukcijos ir ilgai džiaukitės savo laikina tattoo! Klijuojantis tatuiruotę sunkiai pasiekiamoje vietoje arba pasirinkus didelį piešinį, patartina paprašyti draugo pagalbos 🙂

Laikinos tatuiruotės priklijavimo žingsniai

  1. Tatuiruotę naudokite tik ant švarios ir sausos odos. Labai svarbu, kad ant odos paviršiaus neliktų riebalų, todėl kruopščiai muilu nuplaukite vietą, kurioje klijuosite tatuiruotę, tuomet nusausinkite ją švariu rankšluosčiu. Esant padidintam prakaitavimui, riebalus nuo odos paviršiaus galima pašalinti suvilgius vatos tamponą alkoholiu ir švelniai nuvalius odą. Prieš klijuodami, leiskite skysčiui visiškai išdžiūti. Tatuiruotė išliks ilgiau, jeigu bus pasirinkta mažiau prakaituojanti ir plaukų turinti kūno vieta.
  2. Pasiimkite tatuiruotę ar jos fragmentą. Jeigu tatuiruotės lapelyje yra keletas piešinių, atsargiai išsikirpkite norimą piešinį, nenuplėšdami permatomo apsauginio sluoksnio.
  3. Atsargiai nulupkite skaidrų apsauginį sluoksnį. Nulupdami šį blizgų sluoksnį stenkitės laikyti tatuiruotę už kraštelio, neprisiliesdami prie piešinio.
  4. Priklijuokite tatuiruotę prie odos taip, kad piešinys liestųsi su oda. Klijuojant laikiną tatuiruotę tai padaryti turite užtikrintu judesiu, nekeisdami numatytos vietos, todėl įsitikinkite, kad parinkote prieš tai nuvalytą odos vietą. Klijuojant tatuiruotę, lapelio pusė, kurioje yra piešinys, turi liestis su oda, o išorėje turi likti dalis be piešinio, kuri nėra lipni. Uždėjus piešinį ant odos, švelniai paspauskite jį delnu, kad tatuiruotės paviršius labiau prikibtų.
  5. Sušlapinkite tatuiruotės lapelį. Drėgna kempine arba rankšluosčiu paspaudinėkite tatuiruotės paviršių. Tatuiruotės lapelis turi visiškai peršlapti, piešinio kontūrai turi persimatyti per sušlapusį popierių, tačiau venkite itin šlapio rankšluosčio ar kempinės, kuriuos paspaudus vanduo nuteka lašais.
  6. Palaikykite drėgną kempinę ar rankšluostį ant jau peršlapusio tatuiruotės lapelio apie 30 sekundžių. Tai leis visoms piešinio detalėms prisitvirtinti prie Jūsų odos ir padės užtikrinti ilgesnį tatuiruotės išlikimą bei kokybiškesnį vaizdą. Nuplėšus anksčiau, dalis piešinio dar gali likti ant lapelio, o ne ant odos.
  7. Atsargiai nulupkite tatuiruotės lapelį nuo odos. Tą padaryti reikėtų pasirinkus vieną lapo kraštelį ir už jo švelniai traukiant. Jeigu iš lėto atidengiant piešinį matyti, kad jo fragmentai dar neprisitvirtino, priklijuokite tatuiruotės lapelį atgal ir uždėję drėgną rankšluostį ar kempinę, palaikykite dar keletą sekundžių. Jeigu piešinys atrodo vientisas ir prisitvirtinęs, atsargiai nulupkite visą tatuiruotės lapelį nuo odos.
  8. Palaukite, kol tatuiruotės paviršius nudžius apie 7-10 minučių. Norint geriausių rezultatų, tatuiruotei reikėtų leisti džiūti jos neliečiant, nelankstant lanksčių kūno vietų, netempiant odos ir nesudarant odos raukšlių.
  9. Ant beveik išdžiuvusios tatuiruotės švelniai paridenkite tušinuku ar kitu aptakiu daiktu. Taip užtikrinsite, kad  tatuiruotė geriau prisitvirtins prie odos paviršiaus.

 

Kaip ilgai tatuiruotė laikosi ant kūno?

Tatuiruotė gali išbūti ant odos nuo keletos dienų iki 2 savaičių, priklausomai nuo to, kokioje kūno vietoje užpildyta bei kaip prižiūrima. Ant tatuiruotės nenaudokite kūno priežiūros priemonių, tokių kaip kremų, losjonų ir pan., nes jos pagreitins piešinio nusilupimą dėl sudėtyje esančių dirgiklių. Daugiau sąlyčio su drabužiais, papuošalais ir aksesuarais turinčios tatuiruotės išliks trumpiau.

Ar tatuiruotės yra atsparios vandeniui?

Taip, laikinos tatuiruotės yra atsparios vandeniui. Vis tik užklijavus tatuiruotę ant kūno, kontakto su vandeniu reikėtų vengti bent porą valandų, kad tatuiruotė kuo geriau sukibtų su odos paviršiumi. Vėliau galite maudytis tiek duše, tiek vandens telkiniuose, tačiau svarbu tatuiruotės netrinti šiurkščiais rankšluosčiais. Geriausia leisti tai kūno daliai nudžiūti pačiai arba labai švelniai nusausinti minkštu audiniu.

Kaip pašalinti laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę pašalinti galite naudodami aliejų turinčias kūno priežiūros priemones arba paprastą virtuvėje turimą aliejų. Užtepkite, palaikykite minutę, tuomet švelniai nuvalykite. Jeigu reikia, tokius veiksmus pakartokite keletą kartų. Nuvalyti tatuiruotę taip pat galima vatos tamponu, suvilgytu alkoholyje. Patartina po tatuiruotės nuėmimo patepti tą vietą odą drėkinančiu losjonu ar kremu.

Kas gali naudoti laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę gali klijuotis visi, išskyrus vaikus iki 3 metų amžiaus. Svarbu, kad oda nebūtų pažeista, sudirginta, itin jautri ar alergiška klijams. Visuomet geriausia išbandyti nedidelį piešinį mažiau jautriose vietose.

Kur galima klijuoti laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę galima klijuoti įvairiose kūno vietose – ant kojų, rankų, kaklo, pirštų, pilvo, nugaros ir pan. Patartina vengti klijuoti tatuiruotes šalia akių. Pažymėtina, jog nuo kūno vietos pasirinkimo priklauso ir jos išbuvimo laikas.