Tinkamas laikinos tatuiruotės priklijavimas lemia jos išvaizdą bei išbuvimo ant odos laiką, tad laikykitės klijavimo instrukcijos ir ilgai džiaukitės savo laikina tattoo! Klijuojantis tatuiruotę sunkiai pasiekiamoje vietoje arba pasirinkus didelį piešinį, paprašykit draugo pagalbos 😉

Laikinos tatuiruotės priklijavimo žingsniai

  1. Klijuokite tatuiruotę tik ant švarios ir sausos odos. Labai svarbu, kad ant odos paviršiaus neliktų riebalų, todėl kruopščiai muilu nuplaukite vietą, kurioje klijuosite tatuiruotę, tuomet nusausinkite ją švariu rankšluosčiu. Esant padidintam prakaitavimui, riebalus nuo odods paviršiaus galima pašalinti suvilgius vatos tamponą alkoholiu ir švelniai nuvalius odą. prieš klijuodami, leiskite skysčiui visiškai išdžiūti. Tatuiruotė išliks ilgiau, jeigu bus pasirinkta mažiau prakaituojanti ir plaukų turint kūno vieta.
  2. Pasiimkite tatuiruotę ar jos fragmentą. Jeigu tatuiruotės lapelyje yra keletas piešinių, atsargiai išsikirpkite norimą piešinį, nenuplėšdami permatomo apsauginio sluoksnio.
  3. Atsargiai nulupkite skaidrų, apsauginį sluoksnį. Nulupdami šį blizgų sluoksnį stenkitės laikyti tatuiruotę už kraštelio, neprisiliesdami prie piešinio, kurio paviršius nulupus apsaugą taps lipniu.
  4. Priklijuokite tatuiruotę prie odos taip, kad piešinys liestųsi su oda. Klijuojant laikiną tatuiruotę tai padaryti turite užtikrintu judesiu, nekeisdami numatytos vietos, todėl įsitikinkite, kad parinkote prieš tai nuvalytoje odos vietoje. Klijuojant tatuiruotę, lapelio pusė, kurioje yra piešinys turi liestis su oda, o išorėje turi likti dalis be piešinio, kuri nėra lipni. Uždėjus piešinį ant odos, švelniai paspauskite jį delnu, kad tatuiruotės paviršius labiau prikibtų.
  5. Sušlapinkite tatuiruotės lapelį. Drėgna kempine arba rankšluosčiu paspaudinėkite tatuiruotės paviršių. Tatuiruotės lapelis turi visiškai peršlapti, tačiau venkite itin šlapio rankšluosčio ar kempinės, kuriuos paspaudus vanduo nuteka lašais.
  6. Palaikykite drėgną kempinę ar rankšluostį ant jau peršlapusio tatuiruotės lapelio apie minutę. Tai leis visoms piešinio detalėms prisitvirtinti prie Jūsų odos ir padės užtikrinti ilgesnį tatuiruotės išlikimą bei kokybiškesnį vaizdą. Nuplėšus anksčiau, dalis piešinio dar gali likti ant lapelio, o ne ant odos.
  7. Atsargiai nulupkite tatuiruotės lapelį nuo odos. Tą padaryti reikėtų pasirinkus vieną lapo kraštelį, ir už jo švelniai traukiant. Jeigu iš lėto atidengiant piešinį matyti, kad jo fragmentai dar neprisitvirtino, priklijuokite tatuiruotės lapelio kraštą už kurio traukėte atgal ir uždėję drėgną rankšluostį ar kempinę, palaikykite dar pusę minutės. Jeigu piešinys atrodo vientisas ir prisitvirtinęs, atsargiai nulupkite visą tatuiruotės lapelį nuo odos.
  8. Palaukite, kol tatuiruotės paviršius nudžius apie 7-10 minučių. Norint geriausių rezultatų, tatuiruotei reikėtų leisti džiūti jos neliečiant, nelankstant lanksčių kūno vietų, netempiant odos ir nesudarant odos raukšlių, jeigu tatuiruotė klijuojama tokiose kūno vietose, kur odos paviršius gali “judėti” (alkūnės, riešai, kelių linkiai, kaklas ir pan.).
  9. Ant beveik išdžiuvusios tatuiruotės švelniai paridenkite tušinuku ar kitu aptakiu daiktu. Taip užtikrinsite, kad  tatuiruotė geriau prisitvirtins prie odos paviršiaus. Smarkiai spausti nereikėtų.

 

Kaip ilgai tatuiruotė gali išbūti ant kūno?

Tatuiruotė gali išbūti ant odos nuo 1 iki 2 savaičių, priklausomai nuo to, kokioje kūno vietoje užpildyta bei kaip prižiūrima. Ant tatuiruotės nenaudokite muilo, dušo želės, kitokių kūno priežiūros priemonių (kremų, losjonų ir pan.), nes jos pagreitins piešinio nusilupimą. Daugiau sąlyčio su drabužiais, papuošalais ir aksesuarais turinčios tatuiruotės išliks trumpiau.

Ar tatuiruotės atsparios vandeniui?

Taip, laikinos tatuiruotės yra atsparios vandeniui. Vis tik užklijavus tatuiruotę ant kūno, kontakto su vandeniu reikėtų vengti bent porą valandų, kad tatuiruotė kuo geriau sukibtų su odos paviršiumi. Vėliau galite maudytis tiek duše, tiek vandens telkiniuose, tačiau svarbu odos paviršiaus ant kurio yra tatuiruotė netrinti šiurkščiais rankšluosčiais. Geriausia leisti tai kūno daliai nudžiūti pačiai arba labai švelniai nusausinti minkštu audiniu.

Kaip nuimti laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę pašalinti galite naudodami aliejaus turinčias kūno priežiūros priemones ar tiesiog alyvuogių ar kitą aliejų. užtepkite aliejaus, palaikykite minutę, tuomet švelniai nuvalykite. Tokius veiksmus pakartokite keletą kartų, jeigu reikia. Nuvalyti tatuiruotę taip pat galima vatos tamponu, suvilgytų alkoholyje. Nepamirškite po tatuiruotės nuėmimo patepti odos drėkinančiu losjonu ar kremu.

Kas gali klijuotis laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę gali klijuotis visi, tačiau svarbu, kad oda nebūtų pažeista, sudirginta, itin jautri ar alergiška klijams. Visuomet geriausia išbandyti nedidelį piešinį mažiau jautriose vietose ir tik vėliau klijuotis dideles laikinas tatuiruotes.

Kur galima klijuotis laikiną tatuiruotę?

Laikiną tatuiruotę galima klijuotis įvairiose kūno vietose – ant kojų, rankų, kaklo, pirštų, pilvo, nugaros ir pan. Patartina vengti klijuoti tatuiruotes šalia akių. Pažymėtina, jog nuo kūno vietos ant kurios klijuojate tatuiruotę pasirinkimo priklauso jos išbuvimo laikas.